Ознака: Љуботен

Во Љуботен запленети над 12 тони тутун

Над 12 тони тутун е одземен од жителите на Љуботен по спроведената акција во селото. Нема уапсени, бидејќи истрагата не е против физички лица,...

Сомневањата за криумчарење и царинска измама ја покренаа акцијата во Љуботен

Финансиската полиција соопшти дека акцијата во Љуботен се спроведува поради сомнение за сторени кривични дела криумчарење со акцизна стока и царинска измама. - Управата за...

Спроведена полициска акција во скопско Љуботен, жителите вознемирени

Финансиската полиција од утрово спроведува акција во скопското село Љуботен, каде со помош на припадници на МВР се врши претрес во куќите. Акцијата почнала...

Ново осветлување во дворот на ОУ „Лиман Каба“

Општината Бутел постави ново осветлување во дворот на основното училиште „Лиман Каба“ во населеното место Љуботен. Десет електрични столбови сега целосно го осветлуваат училишниот...

Тешка сообраќајка кај Љуботен – меѓу повредените има и деца

На локалниот пат помеѓу селата Радишани и Љуботен завчера се случила тешка сообраќајна несреќа кога дошло до судир на два автомобила. Од МВР информираат дека...

Љуботен е нов член на Третата лига

На тој начин клубот на најдобар можен начин прави чекор напред во подобрување на статусот во пресрет на 2019 година, кога одбележува 100 години...