2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 22:09

Ознака: Љубомир Фрчкоски

Османи: Не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Во ниту еден момент не сме кажале дека Љубомир Фрчкоски е кандидат за амбасадор, кажа министерот за надворешни работи Бујар Османи во синоќешното гостување...

По тужбата на Фрчкоски, судот ја забрани книгата на Андов

Станува збор за книгата чии најинтересни извадоци „Нова Македонија“ ги објави во десет продолженија, во текот на ноември и декември минатата година, a за...

Како Грција ја (зло)употребува ЕУ

Барањата на Европската Унија за менување на Уставот и законите заради усогласување на законодавството на Македонија со нејзиното се услов што важел за сите...