Ознака: љубе бошковски

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за „Ровер”

Со три доживотни казни затвор за извршителите и ослободителни пресуди за другите обвинети во случајот „Ровер“ заврши судењето за овој случај, за кој третпат...

Бошкоски од судот побара адвокатите да му поставуваат нормални прашања

По паузата судското рочиште за „Тортура“ продолжи со вкрстено испрашување на оштетениот Љубе Бошкоски од страна на адвокатите на обвинетите. Адвокатот Љупчо Шврговски го праша...

Бошкоски: Мијалков веројатно е подготвен да ми се извини

Оштетениот во случајот „Тортура“ Љубе Бошкоски по одложувањето на денешното рочиште, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека мисли оти првообвинетиот Сашо Мијалков веројатно е...

Љубе Бошковски ќе биде советник за странски инвестиции во кабинетот на...

Љубе Бошковски ќе биде посебен советник за странски инвестиции во Кабинетот на премиерот Зоран Заев. Бошковски бил прворангиран од пријавените кандидати кои ги исполнуваат условите...