26.1 C
Skopje
24.8.2019 - 20:27

Ознака: Ју-Ес опен

Навратилова упати критики за однесувањето на Вилијамс

Легендарната тенисерка Мартина Навратилова ја пофали Серена Вилијамс за борбата за полова еднаквост, но упати критики за начиниот на кој се обиде да го...

Елиминирана шампионката на Ју Ес Опен

Ју Ес Опен ќе има нова шампионка откако Слоун Стивенс беше поразена во четвртфиналето на последниот за годинава Гренд Слем. Латвијката Анастасија Севастова (број 19)...

Ѓорческа се пласираше во второто квалификациско коло на Ју-Ес опен

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја совлада поранешната 26-та тенисерка во светот Лорен Дејвис со 2:1 во сетови (6:7, 7:5 и 6:3) во првото...

Федерер: Надал и Ѓоковиќ се фаворити на Ју-Ес опен

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер смета дека не е меѓу фаворитите за трофејот од Ју-Ес опен, а како најсериозни претенденти за освојување на последниот Гренд...