Ознака: Јутјуб

Јутјуб и ЕУ не попуштаат во нивниот збунувачки судир

Војната меѓу платформата за прикачување на видео-содржини Јутјуб и креаторите на политиките на Европската унија во однос на авторските права продолжува. За возврат, во...

Јутјуб воведува полесно препознавање на песните во видеата

Платформата за споделување видео снимки Јутјуб воведува опција за препознавање на музиката во снимките, слично на популарната апликација Шазам. Функцијата ќе биде достапна во самиот опис...

Рочиште за „Поткуп“, ќе се гледа снимката објавена на Јутјуб

На денешното судско рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев треба да се гледа скратената снимка што беше објавена на...

Настапот на Бијонсе на „Коачела“ – најгледан на Јутјуб

Обожавателите на Бијонсе фестивалот „Коачела“ на кој неодамна настапи американската поп-дива го нарекоа „Биојчела“. И врз основа на бројките беа сосема во право. Живиот пренос...

Цензура на Јутјуб причина за нападот врз интернет-гигантот?

Американската полиција ја идентификува жената што рани три лица во нападот врз седиштето интернет-гигантот „Јутјуб“. Станува збор за Насим Агдам, која се самоубила по...