Ознака: Јутјуб

„Јутјуб“ ќе ги блокира содржините против вакцините

Компанијата „Јутјуб“ ќе ги блокира сите содржини против вакцини на својата веб-страница, објави „Вашингтон пост“. Во извештајот се наведува дека компанијата ќе забрани содржина против...

Опција на Јутјуб за „слика во слика“ на Ајфон и Ајпед

Апликација на видеосервисот Јутјуб наменета за оперативниот систем иОС на компанијата „Епл“ ќе им овозможи на корисниците опција „слика во слика“. Тоа е опција што...

Серијата „Зоки Поки“ достапна и на Јутјуб

Сите епизоди од популарната телевизиска серија за деца „Зоки Поки“ се достапни за гледање на официјалниот јутјуб-канал, како и на веб-страницата ZokiPoki.mk. Телевизиската серија се...

Епизодите од серијата „Зоки Поки“ достапни и на јутјуб

Сите епизоди од популарната телевизиска серија за деца „Зоки Поки“ се достапни за гледање на официјалниот јутјуб-канал, како и на веб-страницата ZokiPoki.mk. Телевизиската серија се емитува...

Јутјуб ги потсетува корисниците кога е време за спиење

Социјалната мрежа Јутјуб изобилува со разновидни видеозаписи и поради тоа е популарна меѓу корисниците, кои често го губат поимот за времето кога ги гледаат...

„Мајкрософт“ го претстави холограмот на Марина Абрамовиќ

„Мајкрософт“ неодамна објави реклама за својата нова технологија на „измешана“ стварност, со чија помош славната уметница пионерка на перформансот Марина Абрамовиќ создаде холограмски перформанс...

„Bohemian rhapsody“ со над милијарда посети на Јутјуб

Видеото за песната „Bohemian rhapsody“ на групата „Квин“ на Јутјуб достигна гледаност од над една милијарда и на тој начин стана новиот рекордер, односно...

Јутјуб создаде деца-милионери

Шестгодишната ѕвезда на платформата Јутјуб со 30 милиони претплатени лица купи мултимилионски имот на пет спрата во Сеул. Имотот на младата Борам, кој има...

До повеќе слушатели со „Си Зи“ – сопствен канал на Јутјуб

Здраво, јас сум Сања Здјелар. Имам 16 години и учам во средното музичко училиште „Илија Николовски-Луј“ во Скопје, во класата на проф. Аспарух Хаџи Христов....

Што значат новите регулативи во авторските права за интернет-слободата?

Изминативе денови Европскиот парламент ја одобри спорната легислатива за авторски права, која претставува најголема промена во Законот за авторски права во последниве две децении....