4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 14:03

Ознака: Јута

Мистериозни монолити изникнуваат насекаде

Нов мистериозен метален монолит беше откриен на планина во американската сојузна држава Калифорнија, една недела откако оригиналниот монолит откриен во пустина во американската сојузна...

Исчезна мистериозниот пустински монолит

Исчезна мистериозниот метален монолит што пред 10 дена беше откриен во пустината Ред Рок во американската сојузна држава Јута, пренесуваат светските медиуми. Бирото за управување...

Мистериозен пустински обелиск ја разгоре имагинацијата на трагачите по НЛО

Сјаен, триаголен метален столб меѓу камени формации во пустина беше забележан минатата недела од локалните власти во американската сојузна држава Јута.  Мистериозниот обелиск пронајден...

Денвер и Јута го отвораат плејофот

Третопласираниот и шестопласираниот тим во Западната дивизија синоќа требаше да го одиграат првиот меч од првата рунда во доигрувањето на НБА-сезоната. Ова ќе им...

Човек пронајден во замрзнувач со порака дека сопругата не го убила

Кога Џин Сурон Матерс починала оваа година, полицијата во американската сојузна држава Јута го пронашла телото на нејзиниот сопруг Пол во замрзнувачот во нивната...

Македонската „Медена земја“ триумфира на „Санденс“

Првпат во историјата на овој реномиран фестивал на независни филмови еден филм е награден со три признанија, а ова е и првпат македонски долгометражен...

Одлични реакции за македонскиот „Медена земја“ по „Санденс“

Со овации, одушевување и долг аплауз, срдечно реагираше публиката по премиерата на македонскиот документарен филм „Медена земја“ што се одржа во Јута, САД, во...