Ознака: јусаку маезава

Јапонскиот милијардер се врати на Земјата од патувањето во вселената

Рускиот модул Сојуз МС-20, во кој беа вклучени астронаутот Александар Мисуркин, јапонскиот милијардер Јусаку Маезава и неговиот деловен соработник Јозо Хирано, слета денеска во...

Народот нека јаде колачи, вселената е за милијардерите

На јапонскиот милијардер Јусаку Маезава, кој потроши десетици милиони долари за туристичкото вселенско патување до Меѓународната вселенска станица (ИСС), не му е грижа што...

Јапонски милијардер стана вселенски турист

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава денеска полета до Меѓународната вселенска станица (ИСС) во својот прв вселенски лет. Руското вселенско летало Сојуз, во кое беше сместен 46-годишниот...

Јапонски милијардер бара осум лица кои би летале на Месечината

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава покани осум лица да му се придружат на патување околу Месечината на приватен лет од компанијата „Спејс екс“ на Илон...

Јапонскиот милијардер ја откажа потрагата по „лунарна љубов“

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава ненадејно го откажа огласот за пронаоѓање на партнерка што ќе го придружува на патувањето до Месечината, и покрај големата заинтересираност...

Милијардер подели 9 милиони долари на Твитер

Јапонскиот милијардер, Јусаку Маезава, преку Твитер им поделил девет милиони долари на илјада негови следбеници со желба да ја провери теоријата според која луѓето...

Јапонски милијардер раздава милиони на Твитер во потрага по среќа

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава најави дека ќе даде по девет илјади долари на илјада луѓе (вкупно девет милиони долари) што го следат на социјалната...