-2 C
Skopje
23.2.2019 - 12:31

Ознака: Јуриј Гагарин

Одбележан денот на Јуриј Гагарин

Делегација на Амбасадата на Руската Федерација во Македонија, вчера, по повод годишнината од летот на Јуриј Гагарин во вселената, положи свежо цвеќе пред неговиот...

Одбележан денот од летот на Јуриј Гагарин во вселената

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] Делегација на амбасадата на Русија во Македонија положи свежо цвеќе пред споменикот на Јуриј Гагарин, на истоимената улица, наспроти Министерството...

57 години откако човекот летна во вселената

Јуриј Алексеевич Гагарин е советски космонаут, кој на 12 април 1961 за првпат во историјата на човештвото се вивна во вселената и е прв...