12.9 C
Skopje
14.10.2019 - 10:33

Ознака: јужнокорејски претседател

Јужнокорејците бараат импичмент на Мун Јае-ин

Петицијата со која се бара импичмент на јужнокорејскиот претседател Мун Јае-ин собра повеќе од 217.000 потписи и со тоа го надмина минимумот потребен за...