11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:20

Ознака: јужна франција

Јужна Франција зафатена од обилни дождови, грмежи и поплави

Силно невреме и поплави ја погодија француската провинција Окситанија, каде вообичаеното количество дожд за два месеци, сега наврна за шест часа. Француската метеоролошка служба издаде...