18.9 C
Skopje
20.7.2019 - 8:17

Ознака: југохром

За проблемот „Југохром“ и за општината Јегуновце

„Југохром“ во Јегуновце е фабрика отворена во 1955 година, а не работи веќе три години. Низ годините индустриски гигант. Неколку други фабрики низ Тетово...

Анѓушев: „Југохром“ ќе проработи кога ќе ги исполни еколошките стандарди

Не може „Еко Герила“ или која било друга организација да кажува дали некоја компанија ќе работи или не. Никој не може да биде над...

„Југохром“ нема да почне со работа додека не бидат ставени филтрите

Фабриката „Југохром“ во Тетово нема да биде пуштена додека не се постават филтрите за отпрашување, потврдија денеска премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски...

Еко-Герила: Нема да молчиме за Југохром

Претставници на Движењето Еко-Герила од Тетово на прес конференција соопштија дека во изминатиот период им биле праќани пораки, со цел како што велат да...

Синдикатот на „Југохром“ бара средба со Заев, во спротивно најавува протести...

Синдикалната организација на комбинатот „Југохром“ од Јегуновце најавува протести пред Владата доколку до крајот на неделава не оствари средба со премиерот Зоран Заев во...

Макрадули: Без исполнети обврски, Југохром нема да почне со работа

Сè додека Југохром не ги исполни условите и не се вложи во заштитата на животната средина не треба да работи, рече денеска заменик-министерот за...