21.3 C
Skopje
21.9.2019 - 17:59

Ознака: југоисточна Африка

Повеќе од 60 жртви во поплавите во југоисточна Африка

Најмалку 60 лица загинаа, а повеќе од илјада луѓе ги напуштија своите домови, откако обилни дождови предизвикаа поплави и свлечишта долж брегот на југоисточна...