-4 C
Skopje
18.2.2019 - 7:48

Ознака: јувентус

Марчело Липи најави пензионирање

Легендарниот италијански тренер, Марчело Липи донесе одлука да стави крај на тренерската кариера. Тој од 2016 година е селектор на Кина, репрезентација која ќе...

Третиот куп на УЕФА – малку комерцијален, но важен за помалите...

Тешко е да се процени комерцијалната вредност, бидејќи станува збор за трето ниво на конкуренција. Но, меѓународните натпревари би им биле од голема полза...

Марота: Јувентус сонува за трофејот во ЛШ

Генералниот директор на Јувентус, Џузепе Марота, рече дека клубот од Торино сонува да ја освои титулата во Лигата на шампионите. Според него, „бјанконерите“ имаат...

Ремзи без отштета би можел да го напушти Арсенал

Арон Ремзи по крајот на сезоната може да си замине од Арсенал како слободен играч. Се најавува дека Ремзи кариерата ќе ја продолжи во...

Јувентус и Роналдо тргнуваат да ја покорат Европа

Желбата на Јуве е да се добиваат натпреварите на зелениот терен, но и да се стане најпознатиот клуб на светот, во категоријата каде што...

Кедира го продолжи договорот со Јувентус до 2021 година

Германскиот фудбалер Сами Кедира го продолжи договорот со Јувентус до 2021 година, објави италијанскиот шампион на својата веб страница. Играчот од средниот ред, кој пристигна...

По 20 години, Европа пак истовремено ќе има три клупски купа?

Европската фудбалска унија (УЕФА) планира да воведе трето клупско натпреварување, покрај Лигата на шампионите и Лига Европа. Би-би-си ја пренесе изјавата на првиот човек...

Албиол: На Роналдо ќе му биде тешко да постигне 40 гола...

Фудбалерот на Наполи, Раул Албиол смета дека на Кристијано Роналдо ќе му биде многу потешко да постигнува голови во Серија А за разлика од...

Меси: Реал е ослабен без Роналдо

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, изјави дека Реал Мадрид е послаб без Кристијано Роналдо. - Реал е меѓу најдобрите екипи во светот, но евидентно е...

Марсело по стапките на Роналдо, сака да оди во Јувентус

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело сака да ја продолжи кариерата во Јувентус, каде ова лето отиде поранешниот лидер на „кралскиот клуб“ Кристијано Роналдо. Според „Тутоспорт“...