30.4 C
Skopje
20.7.2019 - 14:19

Ознака: јувентус

Роналдо и Меси имаат уште многу рекорди за соборување

Португалецот Кристијано Роналдо од Јувентус и Аргентинецот Лионел Меси од Барселона се тркаат во соборување рекорди, но и двајцата имаат уште за надминување во...

Роналдо со осмиот хет-трик во ЛШ го однесе Јувентус во следната...

Фудбалерите на италијанскиот шампион Јувентус го совладаа мадридски Атлетико со 3:0 во реванш-натпреварот во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), и по поразот на...

Ќе успее ли и Јувентус да стигне два гола разлика?

Во историјата на ЛШ негативата од 0-2 од првиот меч во триумф ја претвориле Реал (со Волфсбург), Манчестер јунајтед (Олимпијакос и ПСЖ) Барселона (Милан),...

Гвардиола може да оди во Јувентус, но само под еден услов

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста да го напушти клубот и да премине во Јувентус, освен ако не биде отпуштен. Во Италија...

„Старата дама“ не е опседната со Лигата на шампионите

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри негираше дека тимот е опседнат од идејата да триумфира во Лигата на шампионите, откако ги прокоментира досега завршените мечеви...

Јувентус – лепило за слободните фудбалери

Последен во низата играчи што кариерата ја продолжуваат во Јувентус по истек на договор со стариот клуб е Велшанецот Рамзи од Арсенал, а во...

Роналдо е „специјалист“ за голови во финалиња

Јувентус по осми, рекорден пат е освојувач на Суперкупот на Италија по триумфот над Милан со 1-0 на мечот одигран во Саудиска Арабија пред...

Ремзи потпиша за Јувентус

Фудбалерот на Арсенал Арон Ремзи потпиша договор со Јувентус, објавија дел од италијанските медиуми. Трансферот ќе се случи по завршувањето на тековната сезона. Ремзи веќе...

Јувентус не го дава Дибала

Јувентус ги одбил сите понуди за трансфер на напаѓачот Паоло Дибала, соопшти „Тутоспорт“. Во канцелариите на торинскиот гигант пристигнале барања за Аргентинецот од неколку клубови,...

Анчелоти: Подобро да не го гледаме Јувентус, оти играчите може да...

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ги повика фудбалерите да не ги гледаат резултатите на Јувентус, кој не прави грешки во Серија „А“ и врви...