-4 C
Skopje
17.2.2019 - 5:35

Ознака: јувентус

„Старата дама“ не е опседната со Лигата на шампионите

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри негираше дека тимот е опседнат од идејата да триумфира во Лигата на шампионите, откако ги прокоментира досега завршените мечеви...

Јувентус – лепило за слободните фудбалери

Последен во низата играчи што кариерата ја продолжуваат во Јувентус по истек на договор со стариот клуб е Велшанецот Рамзи од Арсенал, а во...

Роналдо е „специјалист“ за голови во финалиња

Јувентус по осми, рекорден пат е освојувач на Суперкупот на Италија по триумфот над Милан со 1-0 на мечот одигран во Саудиска Арабија пред...

Ремзи потпиша за Јувентус

Фудбалерот на Арсенал Арон Ремзи потпиша договор со Јувентус, објавија дел од италијанските медиуми. Трансферот ќе се случи по завршувањето на тековната сезона. Ремзи веќе...

Јувентус не го дава Дибала

Јувентус ги одбил сите понуди за трансфер на напаѓачот Паоло Дибала, соопшти „Тутоспорт“. Во канцелариите на торинскиот гигант пристигнале барања за Аргентинецот од неколку клубови,...

Анчелоти: Подобро да не го гледаме Јувентус, оти играчите може да...

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ги повика фудбалерите да не ги гледаат резултатите на Јувентус, кој не прави грешки во Серија „А“ и врви...

Осминафинале за уживање со многу неизвесни дуели

Атлетико - Јувентус е дербито на оваа фаза на Лигата на шампионите, а од поинтересните се и дуелот на актуелниот првак Реал со Ајакс,...

Роналдо: Дури сега почнува вoзбудата во ЛШ

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, по поразот од Јанг Бојс во 6.коло од Лигата на шампионите, рече дека воопшто не е вознемирен и дека...

Суперкупот на Италија останува во Саудиска Арабија

Суперкупот на Италија меѓу Јувентус и Милан ќе се одржи во Саудиска Арабија на 16 јануари на стадионот во Џеда. Имаше сомнежи во врска со...

Гигантите вечерва во потрага по бодовите за осминафинале

Со победи, можеби и со ремија Ајакс, Баерн, Бенфика, Манчестер сити, Реал, Јувентус и Манчестер јунајтед, вечерва може да обезбедат пласман во осминафиналето сезонава...