Ознака: јсп

Бесплатен градски превоз од денеска во Скопје

Автобусите на ЈСП Скопје и приватните превозници од денеска, 20 јануари, ќе возат бесплатно за граѓаните на Скопје. Одлуката денеска ја донесе Град Скопје...

Картичката „скопска“ на ЈСП со нов дизајн

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје пушти во продажба електронски картички „скопска“ со нов дизајн на двата вида - персонализираните и неперсонализираните. Цената и функционалноста на...

Скратени или не сообраќаат повеќе автобуски линии

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат автобусите до Средно Водно и до Нерези (Македонско село) и...

Градските автобуси со изменет возен ред за претстојните празници

Автобусите од јавниот превоз во Скопје за новогодишните и божикните празници ќе сообраќаат по изменет возен ред. Денеска автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат...

Изменет возен ред за новогодишните и божикните празници

Автобусите од јавниот превоз во Скопје за новогодишните и божикните празници  ќе сообраќаат по изменет возен ред. В понеделник на 31 декември автобусите од...

Граѓаните пешачат за да ги дополнат e-картичките на ЈСП

Колонијали и трафики не ги дополнуваат ЈСП-билетите со банкарските картички, бараат исклучиво кеш Во најголем број продажни места, маалски продавници и трафики што склучиле договори...

Тепачките во автобусите, по принципот секој со секого го вклучија алармот

Фотографијата споделена на социјалните мрежи, на која се гледа како во двокатен автобус на јавното сообраќајно претпријатие двајца контролори со нозе тепаат патник, ги...

Момче нападнато во автобус на ЈСП

Четиринаесетгодишно момче вчера било нападнато од малолетни лица во автобус на ЈСП „Скопје“ со број 2. Нападот се случил околу 16 часот на булеварот „Александар...

Новите еколошки автобуси ќе се набават со заем од ЕБОР

Новите еколошки автобуси за потребите на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ ќе се набават со 12 милиони евра од кои 10 милиони евра ќе бидат...

Две жени повредени во автобус, возачот ненадејно сопрел

Две жени вчера биле повредени во автобус на ЈСП кога возачот ненадејно сопрел, избегнувајќи друго возило. -Околу 15.20 часот во Скопје на крстосница од улица...