27.8 C
Skopje
21.7.2019 - 13:20

Ознака: јсп

Изменет возен ред за новогодишните и божикните празници

Автобусите од јавниот превоз во Скопје за новогодишните и божикните празници  ќе сообраќаат по изменет возен ред. В понеделник на 31 декември автобусите од...

Граѓаните пешачат за да ги дополнат e-картичките на ЈСП

Колонијали и трафики не ги дополнуваат ЈСП-билетите со банкарските картички, бараат исклучиво кеш Во најголем број продажни места, маалски продавници и трафики што склучиле договори...

Тепачките во автобусите, по принципот секој со секого го вклучија алармот

Фотографијата споделена на социјалните мрежи, на која се гледа како во двокатен автобус на јавното сообраќајно претпријатие двајца контролори со нозе тепаат патник, ги...

Момче нападнато во автобус на ЈСП

Четиринаесетгодишно момче вчера било нападнато од малолетни лица во автобус на ЈСП „Скопје“ со број 2. Нападот се случил околу 16 часот на булеварот „Александар...

Новите еколошки автобуси ќе се набават со заем од ЕБОР

Новите еколошки автобуси за потребите на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ ќе се набават со 12 милиони евра од кои 10 милиони евра ќе бидат...

Две жени повредени во автобус, возачот ненадејно сопрел

Две жени вчера биле повредени во автобус на ЈСП кога возачот ненадејно сопрел, избегнувајќи друго возило. -Околу 15.20 часот во Скопје на крстосница од улица...

Зачаден автобус кај „Рекорд“ ги вознемири граѓаните

Излегувањето на чад од автобус на ЈСП може да се забележи на фотографиите објавени на социјалните мрежи. Инцидентот се случил во Центарот на Скопје, кај...

ЈСП со дополнителни автобуси за Задушница

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска соопшти дека утре и задутре поради празникот Задушница ќе бидат пуштени во сообраќај дополнителен број автобуси кои ќе сообраќаат...

ЈСП утре ќе вози по неделен ред, од среда две привремени...

Јавното сообраќајно претпријатие денеска соопшти дека автобусите од јавниот превоз утре ќе возат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Денот...

Повреден патник во автобус на ЈСП

Во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „8-ми Септември“ синоќа во 13 часот било пријавено дека кај нив било донесено повредено...