7.2 C
Skopje
21.11.2019 - 8:06

Ознака: јсп

Јавниот превоз утре е бесплатен- проверете кои автобуски линии нема да...

Од Јавното претпријатие информираат дека јавниот превоз утре, поради посетатат на Папата Франциск е бесплатен, а поголем дел од линиите ќе имаат изменет режим...

За празниците три дежурни билетарници на ЈСП „Скопје“

Граѓаните што користат јавен градски превоз за празничните денови ќе можат да ги дополнат своите електронски картички во три дежурни билетарници на ЈСП и...

Три дежурни билетарници на ЈСП „Скопје“ за празниците

Во пресрет на претстојните велигденски и првомајски празници, од ЈСП „Скопје“ информираа дека ќе има три дежурни билетарници. В петок, недела, понеделник и среда дежурни...

ЈСП и неговите сериозни пропусти

Пензионер сум, имам 75 години. Пред околу еден месец негде ја зафрлив (можеби и ја изгубив) возната карта за автобусите на ЈСП. Ништо необично...

ЈСП за Велигден ќе вози по неделен возен ред

По повод претстојните велигденски празници, во петок (26.04.2019 година) возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, со исклучок на автобусите на...

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во...

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А...

Промени на возниот ред на автобусите што сообраќаат до Средно Водно

Од викендов ќе биде зголемен бројот на поаѓања на автобуси на линијата 25, што сообраќа од Транспортниот центар до Средно Водно. На оваа линија во ударните...

Бесплатен градски превоз од денеска во Скопје

Автобусите на ЈСП Скопје и приватните превозници од денеска, 20 јануари, ќе возат бесплатно за граѓаните на Скопје. Одлуката денеска ја донесе Град Скопје...

Картичката „скопска“ на ЈСП со нов дизајн

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје пушти во продажба електронски картички „скопска“ со нов дизајн на двата вида - персонализираните и неперсонализираните. Цената и функционалноста на...

Скратени или не сообраќаат повеќе автобуски линии

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат автобусите до Средно Водно и до Нерези (Македонско село) и...