13 C
Skopje
20.10.2018 - 8:50

Ознака: јсп

Кому сѐ му е потребен бесплатен градски превоз?

Можеби претходните градски советници некаде згрешија и нивната одлука треба да се стави повторно на дневен ред. Има простор за дискусија, ако ништо друго,...

ЈСП предупреди за можно забавување на јавниот превоз на „Партизанска“

Од утре до 3 септември можно е забавување на јавниот превоз на булеварот „Партизански одреди“, од крстосницата со булеварот „8-ми Септември“ до мостот „Обединети...

ЈСП со дополнителен број автобуси на линиите 69 и 28

Во пресрет на верските празници Св.Петка и Св.Пантелејмон утре, задутре и во четврток, ЈСП Скопје ќе пушти во сообраќај дополнителен број автобуси...

Автобуската постојка кај Јаја-паша преместена кај ОУ „Лирија“

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП-Скопје ја информира јавноста дека од денеска автобуската постојка кај џамијата Јаја-паша кон Бутел е поместена за стотина метри после пешачкиот надвозник,...

Автобусот „25-ка“ на ЈСП за викенди и празници кон Водно ќе...

Од претстојниов викенд автобусот на ЈСП Скопје со број 25 што сообраќа од Транспортен центар до средно Водно место во 8:00 часот ќе тргнува во...

Автобуската постојка во ГТЦ привремено затворена поради манифестација

Привремено се затвора автобуската постојка во ГТЦ поради манифестацијата „Зборува Скопје“ Скопје, 25 јули 2018 (МИА) - Автобуската постојка во подрумот на Градскиот трговски центар...

ЈСП ќе се задолжи за набавка на нови автобуси

Јавното сообраќајно претпријатие долгорочно ќе се задолжува кон меѓународна кредитна институција за да набави нови автобуси за јавниот градски превоз. Вкупниот износ на задолжување...

Малолетник нападнат во автобус со број 57

Шеснаесетгодишно момче половина час по полноќ бил нападнато во автобус на ЈСП „Скопје“ со број 57 кој сообраќа на  релација од Козле до Радишани.  Како што...

Градот и ЈСП ќе набават нови автобуси

Од идната година по скопските улици ќе се возат триесетина нови автобуси на еколошко гориво и ќе ги заменат старите дотраени дизел-возила на ЈСП,...

Маж нападнат во автобус на ЈСП „Скопје“

Четириесет и осумгодишниот Н.А.(48) од скопското село Студеничани вчера попладне бил нападнат во автобус со број 67 од контролор на ЈСП „Скопје“, З.Г.(54) од село Орешани, Скопско.  Како...