Ознака: јсп

Нов екоавтобус се приклучува во јавниот сообраќај на Скопје

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје потпиша договор со компанијата „Ман импортер Македонија“, за пробно користење нов екоавтобус. Свои потписи на договорот ставија Кристијан Чушков, директор на...

Изменет возен ред на ЈСП за празниците

Возниот ред на автобусите од јавниот превоз утре и задутре ќе биде изменет поради празниците 24 Мај-Денот на „Св. Кирил и Методиј“ и 25...

Патниците најчесто стојат покрај извалканите клупи

Xристијан Јосифовски Автобуските станици се полни со прашина и со кал. Постарите и лицата со тешкотии не можат долго да стојат и сакаат да седнат,...

Нападнат автобус на ЈСП

Двајца насилници од скопското село Синѓелиќ го искршиле страничното стакло на автобус на ЈСП, откако возачот одбил да ги отвори вратите, соопшти МВР. Според истиот...

Две лица со пиштол насилно сакале да влезат во автобус на...

Две лица попладнево се обиделе насилно да влезат со пиштол во автобус број 16 на Јавното сообраќајно претпријатие, потврдија од МВР. Во 13.30 часот е...

ЈСП со две нови линии за Саемот на книгата

ЈСП Скопје воведе две нови автобуски линии за полесен пристап на посетителите на Саемот на книгата 2018, што ќе се одржува од 3 до...

Поради снегот во Скопје неколку автобуски линии се во прекин

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат автобусите со број 69 и 69а. Како што информира...