-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:27

Ознака: јсп

ЈСП: Реорганизација, штедење и решавање на статусот на вработените

Подобри услови за работа и вистинско вреднување на трудот на возачите на автобуси. Ова го истакна директорот на јавното претпријатие Иван Илиевски на денот...

ЈСП: Утре привремено нема да функционира плаќањето билет со мобилен телефон

Нема да функционира опцијата за плаќање билет во јавен превоз со мобилен телефон (валидација преку бројот 185) во текот на утрешниот ден, најавија од...

ЈСП бара помош од Владата, но не размислува за поскапување на...

Не размислуваме за покачување на цената на билетите за јавен превоз, а засега не планираме ни редукција на возниот ред. Бараме Владата да ја...

ЈСП ќе сообраќа по неделен возен ред, од понеделник по редуциран...

Утре, на 01.01.2022 год, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, при што првите вклучувања на возилата ќе бидат подоцна од...

Бесплатниот јавен превоз се укинува по падот на нивоата на ПМ10...

Престануваат да важат мерките за намалување на загадувањето во Скопје, откако мерните станици измериле помалку од 100 микрограми ПМ10 честички на кубен метар (границата...

Се воведуваат ноќни линии на ЈСП во Скопје

Од денеска се ставени во функција ноќните линии на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје и тоа со 11 автобуски линии: 2, 5, 7, 22, 24,...

ЈСП апелира патниците во автобусите задолжително да носат маски

Апелираме до сите граѓани корисници на јавниот превоз да се придржуваат на препораките за заштита од ковид-19 при користење на превозот, односно во автобус...

Иван Илиевски нов в.д. директор на ЈСП

Градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, го назначи Иван Илиевски за в.д. директор на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) на местото на досегашниот директор...

Се запали двокатен автобус на ЈСП, нема повредени

Двокатен автобус на ЈСП доцна попладнево се запали на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје. Пожарот избувнал во задниот дел на автобусот, каде што...

Синдикатите од ЈСП на средба со Арсовска

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со претставници на трите репрезентативни синдикати на вработените во Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Како што се наведува...