38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 17:29

Ознака: јсп

Од денеска изменет режим за повеќе автобуски линии на ЈСП

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека денеска, петок (30 јули) од 18 часот, поради изведување на градежни активности на дел од булеварот Кузман...

Контролори нападнати во автобус кај Бит Пазар

Во скопската полиција било пријавено дека вчера во утринските часови, на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, биле натепани двајца контролори. Според пријавата,...

Кај комплексот банки во Скопје се запали градски автобус

Кај комплексот банки во центарот на Скопје попладнево се запали автобусот на ЈСП.  Причината за пожарот е запалување на моторот на автобусот. Пожарот е...

Од утре автобусите на ЈСП ќе сообраќаат до 23 часот

Oд утре, среда (5.5.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа до 23 часот. Посочениот режим е во согласност со последната одлука на Владата за забрана за...

ЈСП го објави распоредот за автобуски превоз за време на продолжениот...

JСП „Скопје“ ги информира граѓаните дека в сабота, 1 мај, јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаен возен ред, без временски ограничувања. Во другите денови од претстојниот...

Поднесено обвинение за двајцата насилници кои се закануваа во автобус на...

Скопското обвинителство поднесе обвинение за двајцата насилници кои се закануваа во автобус на ЈСП. Тие се обвинети дека на 5 ноември 2020 година, околу 17.30...

Патници во ЈСП се заканувале откако им рекле да стават маски

Двајца патници им се заканувале на останатите присутни во автобус на ЈСП откако им било укажано да стават заштитни маски преку лицата. Видео-снимка од...

Утре и на Божиќ градскиот автобуски превоз ќе се одвива по...

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје, ја информира јавноста дека поради верските празници Бадник и Божиќ, јавниот автобуски превоз утре, среда (6 јануари) и...

За време на зимскиот распуст нема да важат средношколските билети за...

ЈСП информира дека за време на претстојниот зимски распуст нема да важат годишните средношколски билети за бесплатно користење јавен превоз. Средношколците од прва година, од...

Скопјанец пријавил во полиција дека бил нападнат од контролор на ЈСП

Вчера, во 15.40 часот, во СВР Скопје, А. А. (57) од Скопје пријавил дека околу 15.25 часот во автобус со бр. 35 на ЈСП,...