16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 6:56

Ознака: ЈП „Комунална хигиена“

Почна дистрибуцијата на гласачките ливчиња до ОИК за референдумот

Од печатницата „Киро Дандаро“ од Битола утрово почна дистрибуцијата на гласачкиот материјал за референдумот за името закажан за вo недела.  Претседателот на Државната изборна комисија...

За половина година подигнати над 74.000 тони отпад од домаќинства

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ во периодот јануари - јуни годинава собрале и транспортирале  74.301 тон комунален отпад од скопските домаќинства, или просечно по...

Филипче: Во преговори сме чистењето на дворот на Клиничкиот центар да...

Причина за проблемот со ѓубрето во дворот на Клиничкиот центар во Скопје е тоа што изминатите години од едно на друго место беа префрлани ингеренциите...