-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:23

Ознака: Јохан Гуденус

Како лажна Русинка и виенски адвокат ги изиграа водечките австриски политичари

Тужбата на Јохан Гуденус, доскорешниот втор човек на Партијата на слободата на Австрија (ФПО), против лицата кои стојат зад изработката на видеоснимката од Ибица...