25.7 C
Skopje
16.10.2019 - 16:44

Ознака: јоханес хан

Европските „испукани пушки“ во лов по датум за Македонија

Доколку европските дипломати како Хан, Туск и Могерини сакале да ѝ покажат конкретна поддршка на Македонија, требалo да го сторат тоа досега, а не...

Хан бара повеќе пари од членките за буџетот на ЕУ

Идниот европски комесар за буџет и администрација, Јоханес Хан, инсистира на буџетски план со дополнителни трошоци за земјите членки, но во неговата родна земја,...

Јоханес Хан: Македонија и Албанија заслужуваат отворање на преговорите со ЕУ

Македонија и Албанија заслужуваат отворање на преговорите за членство во ЕУ, изјави еврокомесарот за проширување на Унијата, Јоханес Хан, кој наскоро го напушта ресорот. Во...

Заев – Хан: Институциите се должни брзо и ефективно да ги...

Премиерот Зоран Заев во телефонски разговор со еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, вчера попладне го информирал комесарот за напорите и мерките кои Владата активно...

Се огласи и Хан во врска со „Рекет“

Континуитетот на објавување на снимките од прислушуваните материјали од италијанскиот медиум „Ла верита“, а поврзани со случајот „Рекет“, продолжи и во текот на викендот....

Хан: Сторителите во „Рекет“ да се соочат со правдата

Борбата против корупцијата на високо ниво мора да продолжи непрекинато. Ова на Твитер го напиша еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, по...

Хан: Никој не смее да биде амнестиран

Како гледа ЕУ на владеењето на правото Мора да продолжат напорите во оваа област и да се покаже нула толеранција кон корупцијата и организираниот криминал....

Мицкоски му посочи на Хан дека скандалите ја загрозуваат европската иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со комесарот за европска, соседска политика и преговори за проширување на ЕУ, Јоханес Хан. На средбата разговаралe...

Заев: Законот за обвинителство ги отвора вратите за ЕУ

По средбата со еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јохнес Хан, премиерот Заев истакна дека периодот кој преостанува до октомври треба да го искористиме...

Хан: Ги испорачавте реформите, ЕУ е на потег

Еврокомесарот Јоханес Хан на прес-конференција по средбата со премиерот Зоран Заев изјави дека е убеден дека земјава во октомври ќе добие зелено светло за...