Ознака: јоханесбург

Бактерија усмрти шест бебиња во Јоханесбург, затворени родилиштата

Јужноафрканските здравствени власти објавија дека шест новороденчиња починале од инфекција со бактеријата Клебсиела. Поради тоа, неколку државни болници во Јоханесбург се затворени. Најавено е и затворање...