17 C
Skopje
24.10.2020 - 16:50

Ознака: Јотовски

Јотовски елиминиран во четвртфиналето на турнирот во Нови Сад

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија. Тој со 2:1 во сетови претрпе пораз од турскиот...

Јотовски обезбеди четвртфинале на турнирот во Нови Сад

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија. Тој во два сета со 6:2 и 6:1 за...

Јотовски елиминиран во четвртфиналето на турнирот во Фогау

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во четвртфиналето на ИТФ фјучрс турнирот во австрискиот град Фогау. Јотовски по три сета претрпе пораз од домашниот...

Јотовски се пласираше во четвртфинале на фјучерсот во Австрија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира меѓу осумте најдобри на фјучерсот во австриски Крамзах. Македонецот кој е втор носител, попладнево за нешто помалку од...

Тенисерот Јотовски стигна до полуфинале во БиХ

Во денешниот мечот кој траеше 194 минути, македонскиот тенсиер Томислав Јотовски одигра неверојатено и стигна до полуфинале. Во четвртфиналето на фјучрсот во Кисељак, БиХ тој...

Јотовски се пласираше во осминафиналето на турнир во БиХ

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во осминафиналето ИТФ-фјучрс турнирот во Кисељак, Босна и Херцеговина, совладувајќи го квалификантот Карло Краниќ со 2-0...

Јотовски успешно го започна фјучрсот во БиХ

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа го почна фјучрс турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Јотовски денеска со 2-0 во сетови го совлада Дане...

Јотовски продолжува со добрите игри во Анталија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски ја оствари и втората победа на фјучерс-турнирот во Анталија што се игра за награден фонд од 15.000 долари. По...