26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 18:51

Ознака: Јосип Иличиќ

Иличиќ: Аталанта веќе не е изненадување

Аталанта веќе не е изненадување. Правиме одлични работи и сакаме да продолжиме, да покажеме дека заслужуваме да бидеме тука, рече словенечкиот репрезентативец Јосип Иличиќ...

Од 23 пенали, реализирани се 16

Пеналот на Јосип Иличиќ од Словенија на мечот од квалификациите за пласман на фудбалското Европско првенство во 2020 година беше 23-от пенал досуден против...