Ознака: Јороген Фенех

На јахта уапсен бизнисменот што ја уби Дафне Каруана Галиција

Полицијата на Малта го уапси познатиот бизнисмен Јороген Фенех, откако ја пресретнла неговата јахта. Фенех бил приведен од страна на вооружени полицајци, пренесе Би-би-си. Тој...