7.8 C
Skopje
29.11.2021 - 4:13

Ознака: Јорген Фенех

Уапсениот бизнисмен за убиството на новинарката нуди информации кои водат до...

Угледниот бизнисмен од Малта, Јорген Фенех, понуди да сведочи против високи претставници од владата во случајот за убиството на новинарката, Дафне Каруан Галиција. Тој...

Бизнисменот од Малта што уби новинарка, ослободен со кауција

Јорген Фенех, истакнат бизнисмен кој беше уапсен во средата во врска со истрагата за убиството на малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција, е ослободен со...