14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 9:24

Ознака: Јоко Оно

Необјавени снимки на Џон Ленон и Јоко Оно во новиот...

Како најава за повторното објавување на првиот албум на Џон Ленон и неговата животна партнерка, јапонската концептуална уметница Јоко Оно, деновиве е објавено видео...

Јоко Оно покрена тужба против поранешен асистент на Џон Ленон

Јоко Оно го тужи поранешниот личен асистент на нејзиниот покоен сопруг Џон Ленон, тврдејќи дека тој повторно се обидел да профитира од нејзиното семејство...

Откривањето на мотивот го задржа убиецот на Џон Ленон во затвор

На Марк Дејвид Чепмен, кој го застрела и усмрти Џон Ленон, легендарниот вокалист на „Битлси“, минатиот месец, по 11-ти пат му беше одбиено барањето...

Јоко Оно ги повикува жените на учество во проект за „Октобарски...

Во рамките на 57-от „Октобарски салон“, најголемата регионална изложба на современа уметност, која ќе се одржи во Белград, под наслов „Чудо на какофонијата“, од...