2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:16

Ознака: Јовева

Правдољубивоста, вистинољубивоста и патриотизмот на европратеничката Ирена Јовева

Македонското потекло на словенечка парламентарка на удар од квазиевропската јавност Димензијата на македонско-бугарскиот спор поврзан со негирање на историските факти и сведоштва од страна на...