0.3 C
Skopje
20.1.2020 - 20:10

Ознака: јован стојаноски

„Охридско лето“ организира концерт во спомен на покојниот градоначалник Стојаноски

Фестивалот „Охридско лето“ на 12 јануари ќе организира концерт на класична музика на кој ќе настапат младите српски солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац...

Новиот градоначалник на Охрид ќе се бира на избори

Ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски покренува процедура што ќе мора да биде спроведена за непречено функционирање на локалната власт. Согласно законските одредби,...

Почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски

Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски утрово ненадејно почина на 48-годишна возраст. Според првичните информации, причина за смртта е срцев удар. На Стојаноски му...