2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 23:19

Ознака: Јован Деспотовски

Деспотовски размислува да им се спротивстави на Ременски и Ковачевски

Јован Деспотовски сериозно размислува за кандидатура за претседателската функција во СДСМ, но директорот на ТИРЗ најави дека утре ќе ја соопшти неговата одлука. Тој...

Средба Деспотовски – Бомгартнер: Договоренo засилено присуство на француски компании во...

Директорот на Дирекцијата за технолошко-индустриските развојни зони, Јован Деспотовски, оствари средба со Сирил Бoмгартнер, новиот амбасадор на Француската Република во нашата држава, на која...

Заев: Со новата инвестиција на „Текнопанел“ се отвораат 120 нови работни...

Делегација на турската компанија „Текнопанел“, предводена од сопственикот Орхан Кахвеџи одржа работна средба со премиерот Зоран Заев и директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски на...

ТИРЗ остануваат носители на извозот во Македонија со удел од речиси...

Трендот на зголемени економски активности во технолошко индустриските зони продолжува и во вториот месец од годинава, изјави директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски. Тој кажа дека...

Деспотовски: Со попис до повеќе инвестиции и поголеми плати за работниците

Пописот е многу важен и ќе придонесе нашата земја многу посериозно да излезе на картата во делот на странските инвестиции, да привлечеме инвестиции со...

Битиќи и Деспотовски: Создаваме одлични услови за нови инвестиции во ТИР...

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, ја одржа првата...

Директорот на Фондот за иновации има ковид-19, ќе се врши тестирање...

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), Јован Деспотовски, на социјалните мрежи објави дека вчера доцна добил позитивен тест на ковид-19. - Се...

До ФИТР доставен рекорден број на инвестициски планови

Директорот на Фонд за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски, на прес-конференција од Владата, ги презентираше првичните резултати од јавниот повик за инструментот за...

Со 4 милиони евра Фондот за иновации ќе кофинансира 69 компании

Корисници на средства од последниот Јавен повик за кофинансирани грантови за технолошки развој ќе бидат 69 компании кои самите учествуваат со вкупен износ од...

Директорот на Фондот за иновации половина од својата плата донира во...

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски, половина од својата плата ја донира за формирање солидарен фонд кој ќе има за...