Ознака: јирген клоп

Јирген Клоп го престигна рекордерот Пеп Гвардиола

Најуспешен во оваа категорија е легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, со 27 признанија за менаџер на месецот Менаџерот на Ливерпул, Германецот Јирген...

„Бојклоп“ на ФА-купот разумен став против многуте мечеви!

Менаџерот Клоп, најави дека во реваншот Ливерпул ќе настапи со резервниот тим и оти тој нема да биде на тренерската клупа, односно тимот ќе...

Внимавањето на деталите е најбитно за менаџерот

Клоп објаснува зашто го нема на социјалните медиуми, зашто не носи костум и за други работи (не)фудбалски работи Во специјалното интервју за „Скај спорт“, насловено...

Клоп го критикува играњето два меча со само 48 часа пауза

Нема причина да им дадете на екипите помалку од 48 часа да играат уште еден натпревар во Премиер-лигата. На телото му треба одредено време...

Клоп најбрзо до 100 победи како менаџер на Ливерпул

Менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, ја забележа 100-та победа во Премиер-лигата, на 159 натпревари. Тој е вториот со најбрзи 100 триумфи (а најбрзо меѓу...

Клоп: Јас сум тој што сум поради моите фудбалери

Во однос на фудбалот, јас сум тој што сум поради моите фудбалери, но како личност, јас сум тој што сум поради моето семејство, вели...

Клоп: Некој мора да размислува за играчите

Одвреме-навреме почнувам дискусија, но тогаш велат „тој бара изговори“. Не, особено не за мене, но мора да размислиме за овие работи и никој, особено...

Трофејот во ЛШ го врежа името на Клоп во богатиот фудбалски...

Германскиот стратег на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп, конечно успеа да го освои трофејот во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) и со тоа да...

Клоп и Азар до 100 победи и голови во Премиер-лигата

Во Премиер-лигата Ливерпул гази сѐ пред себе и во 19-то коло го декласира Њукасл (4-0), по што се зацврсти на лидерската позиција со 51...

Клоп: Против Вотфорд ќе играм со 11 дефанзивци

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, пред натпреварот со Вотфорд се пошегува коментирајќи ја можноста за воспоставување на клупски рекорд. Ако Ливерпул не прими гол...