20.1 C
Skopje
15.9.2019 - 20:43

Ознака: Јенс Столтенберг

Столтенберг: Северна Македонија до декември би можела да стане полноправна членка...

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се надева дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава,...

Столтенберг: Имате кредибилни институции, ве чекаме во НАТО

Имате кредибилни институции кои можат да работат заедно со институциите на другите земји членки на НАТО, порача генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг кој...

Започна официјалната посета на делегацијата на НАТО предводена од Генералниот секретар...

Со церемонија со највисоки државни почести, денеска пред Владата, беше пречекан Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој пристигна со амбасадорите на земјите членки...

Столтенберг пристигна во Скопје

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и Северноатлантскиот совет ја започнаа дводневната посета на Скопје. Специјалниот авион на генералниот секретар на НАТО попладнево слета...

Столтенберг и централата на НАТО попладнево пристигаат во Скопје

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, и Северноатлантскиот совет доцна попладнево се очекува да пристигнат на Меѓународниот аеродром Скопје со два авиони. Прв ќе...

Столтенберг и централата на НАТО со два авиона в недела доаѓаат...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, и Северноатлантскиот совет в недела доаѓаат во Скопје со два авиона. Прв ќе слета авионот на Столтенберг, во...

Столтенберг: НАТО ќе донесе нова воена стратегија поради руските нуклеарни закани

НАТО ќе донесе нова воена стратегија поради нуклеарните закани кои доаѓаат од Русија, рекол во интервју за германскиот весник „Велт ам Зонтаг“, генералниот секретар...

Столтенберг го најави наредниот самит на НАТО

Наредниот самит на НАТО ќе се одржи во Лондон на 3 и 4 декември, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг. Тој се наоѓа...

Столтенберг замина на средба со Доналд Трамп во Белата куќа

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа во пресрет на прославата во врска...

Столтенберг: САД се силно посветени на НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг е уверен дека САД се силно посветени на Северноатлантската алијанса и покрај критиките упатени до претседателот Доналд Трамп. За...