16.9 C
Skopje
24.5.2019 - 21:39

Ознака: Јегуновце

Три куќи и помошен објект опожарени во Јегуновце, нема повредени

Еден помошен објект целосно изгорел, а три куќи биле делумно опожарени во пожарот што околу 12 часот и 20 минути бил пријавен во тетовската...

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои и екс градоначалникот на...

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против четири лица за „злоупотреба на службена положба и овластување“, „несовесно работење во службата“, „соизвршителство“.  Кривични пријави...

Синдикатот на „Југохром“ бара средба со Заев, во спротивно најавува протести...

Синдикалната организација на комбинатот „Југохром“ од Јегуновце најавува протести пред Владата доколку до крајот на неделава не оствари средба со премиерот Зоран Заев во...

Пренасочување на сообраќај во мај поради реконструкација на патната делница Ратае-Шемшово,...

Јавното претријатие Македонија пат ја информира јавноста дека во текот на мај ќе се реконструира патната делница од Ратае до Шемшово, во општина Јегуновце...

Прекин на сообраќајот на патот Пршовце – Јегуновце

Прекин на сообраќајот денеска ќе има на патот Пршовце - Јегуновце поради негово асфалтирање, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. Од АМСМ посочуваат дека сообраќајот на...