Ознака: Јањина Хребичкова

Груби-Хребичкова: Испорачавме сѐ за датум во март

Претседателот на  Комисијата за европски прашања на Собранието Артан Груби, имаше средба со Јањина Хребичкова, специјален пратеник за Западен Балкан  во Министерството за надворешни работи на Република Чешка. Груби,...