20.8 C
Skopje
6.6.2020 - 19:54

Ознака: јаја туре

Јаја Туре би играл за 60 евра годишна плата за да...

Јаја Туре не може да се помири со фактот дека е отпишан од Манчестер Сити и сака на сите, а посебно на Пеп Гвардиола,...

Јаја Туре по осум години си оди од Манчестер сити

Јаја Туре на крајот од сезоната ќе го напушти Манчестер сити, потврди тренерот Пеп Гвардиола. На фудбалерот во јуни му истекува договорот и по осум...