Ознака: Јасна Мандиќ

Адвокатот на Јасна Мандиќ: Таа била донесена во заблуда, истрагата е...

Душко Јанковиќ, кој е бранител на Јасна Мандиќ-Ерцеговиќ, вели дека неговата клиентка била донесена во заблуда од страна на Бојан Јовановски како претседател на...

Ременски пристигна во судот како осомничена во „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски се појави во кривичниот суд пред судија на претходна постапка за проширената истрага за случајот „Рекет“. Судијката на претходна постапка ќе треба...

Куќен притвор за заменичката на Боки 13

Судијата Ненад Савески ѝ определи куќен притвор на Јасна Мандиќ Ерцеговиќ, потретседателката на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, рече нејзиниот адвокат, Душко Јанковиќ. - Притворот...

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на...