Ознака: Јасмина Василковска

Филипче присуствуваше на првиот роденден на ќерката на хуманата Василковска

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна со донацијата на...