Ознака: Јасин Љама

Јанески и Љама го напуштија карантинот, негативни се на ковид-19

Македонските сениорски репрезентативци во бокс Гоце Јанески и Јасин Љама од денеска се во задолжителна домашна самоизолација, откако заврши периодот на 14-дневен карантин. По...

Љама го освои „Златниот гонг“

Тој во финалната борба со технички нокаут во втората рунда го победи Романецот Вас Норберт, со што го освои „Златниот гонг“. Оваа спортска манифестација,...