Ознака: Јасин Бензија

Тешко е повреден алжирски репрезентативец

Репрезентативецот на Алжир, фудбалер на Дижон, Јасин Бензија (26) тешко настрадал возејќи теренски автомобил „Баги“. Информацијата за француските медиуми ја потврдил претседателот на Дижон...