18.8 C
Skopje
19.10.2021 - 17:27

Ознака: јапонци

Јапонците развија заштитна маска што преведува осум јазици

Јапонскиот стартап за роботи „Донат роботикс“ создаде паметна заштитна маска за лице што е опремена со високотехнолошки опции, кои имаат цел да им олеснат...

Уапсени Изралеци за шверц на четири тони злато

Јапонската полиција уапси двајца Израелци кои се осомничени за незаконски увоз на околу четири тони злато во Јапонија. Шверцуваната стока има вредност од околу 183...

Јапонците ги намалија трошоците за ЛОИ 2020 за 4,3 милијарди долари

Организаторите на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2020 година во Токио, ги намалија вкупните трошоци за 4,3 милијарди долари, но најавуваат дека ќе има...

Јапонска лекција за однесувањето со отпадот

Можеби Јапонците не продолжија понатаму во фудбалското натпреварување за светски прваци, но затоа сите можат да им симнат капа дека се покажаа како прваци...

Идентификувани напаѓачите кои извршија разбојништво врз двајца Јапонци

Полицијата ги идентификуваше напаѓачите кои завчера извршија разбојништво врз двајца јапонски државјани на локалниот пат од село Катланово кон село Брезница. Двајца од напаѓачите веќе...

Јапонци ограбени додека возеле велосипед меѓу Катланово и Брезница

Двајца Јапонци се ограбени додека со велосипеди се движеле на локалниот пат од село Катланово кон село Брезница, соопшти МВР. Во СВР-Скопје вчера околу15:00 часот...