9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 5:43

Ознака: Јапонски

Јапонски уметник создава минијатурни модели секој ден веќе седум години

Јапонскиот уметник Татсуја Танака веќе седум години креира минијатурни модели што прикажуваат настани од секојдневниот живот, со помош на вообичаени предмети за домаќинството, од...

Со јапонски пасош без виза или автоматско добивање виза за 193...

Најмоќните пасоши за 2021 година Според „Си-ен-ен“, цитирајќи го извештајот на компанијата „Хенли и партнерите“, која ги рангира патните документи на 199 земји од 2006...

Јапонските галеристи се интересираа за моите дела

Јана Манева Чупоска, уметница Јана Манева Чупоска се претстави на „Арт фер Токио“ со циклусот „Портретирани сеќавања“, а деновиве доби и покана да учествува на...

Јапонски филмови во Кинотека

Кинотеката на Македонија во соработка со Амбасадата на Јапонија во Скопје, со поддршка на Министерството за култура на Република Македонија, од денеска до 25...