Ознака: Јан Хекер

Димитров: Прва меѓувладина конференција за време на германското претседателство би била...

Во рамки на агендата од првиот ден во Берлин, вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров оствари средба со Јан Хекер, главен советник за...

Димитров-Хекер: Посетата на Меркел е доказ за високото ниво на македонско-германските...

Политичките состојби во Република Македонија, со акцент на претстојните активности поврзани со целосна имплементација на Договорот од Преспа, реформската ЕУ и НАТО агенда, како...