-1.6 C
Skopje
16.11.2018 - 6:54

Ознака: јан петерсен

Заев-Петерсен: Референдумот е можност секој да го изрази својот став

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во...