-6.2 C
Skopje
17.1.2022 - 6:10

Ознака: Јанг бојс

Црвена звезда повторно во европската фудбалска елита

„Црвено- белите“ од Белград во плејофот го елиминираа Јанг бојс (1-1 и 2-1) и втора сезона по ред ќе играат во групната фаза натпревари...

Кој најдобро ги користи слободните удари?

Според анализата, фудбалерите на Јанг бојс постигнувале гол во рок од 10 секунди по изведувањето на слободниот удар секои 277 минути и тоа е најдобриот...