Ознака: јанакиески

Јанакиески се изјасни за невин на судењето за „Шпански скали“

Судскиот процес „Шпански скали“м во кој обвинет е поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, заедно со уште 10 вработени во министерството, нотари,...

Јанакиески: Магарето замина, сега се удира на самарот

По долги натегања околу присуството на адвокатите назначени по службената должност и паузата, продолжи судењето за предметот „ТНТ” на СЈО каде одбрана почна да...

Јанакиески: Немам потпишано едно ливче за ова што ми се суди

Судијата Огнен Ставрев, кој го суди предметот „ТНТ“, по паузата која што ја даде за да им назначи адвокати по службена должност на обвинетите,...

Јанакиески започна штрајк со глад во истражниот затвор ,,Скопје”

Ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, кој од минатата недела повторно се најде зад решетки во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, од...

Поднесено обвинение против Јанакиески, Вељаноски, Ристовски и Атанасовски

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска поднесе обвинение против ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, експретседателот на Собрание...

„Топлик“ одложен за 21 јануари

Судското рочиште за случајот „Топлик“ на СЈО, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба на државно земјиште за...

Јанакиески: Ако не можете по магарето, удрете по самарот

Специјалното јавно обвинителство(СЈО) побарало притвор за поранешниот министер Миле Јанакиески, откако претходно добило сознанија дека тој би можел да се обиде да побегне од...

Миланов: Сè уште не сум го подигнал решението за притворот за...

Еленко Миланов, адвокатот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, кој е еден од обвинетите во случајот на СЈО „Титаник“, на кого...

Јанакиески барал списоци за „војната во Центар“

Со преслушување на „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продлолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник“, а на денешното рочиште судијата Осман Шабани...

Во „Траекторија“ претпладнево се читаа 103 СМС-пораки меѓу Јанакиески и Ставрески

Со читање извештај од 31 мај 2017 година со дата-бази од СМС-пораки меѓу Миле Јанакиески и Зоран Ставрески почна денешното рочиште за „Траекторија“, на...