29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 18:00

Ознака: „Јадран“

Џаред Лето изнајми хрватски остров и ужива на Јадранот

Американскиот актер и пејач Џаред Лето (47) преку социјалните мрежи ги извести своите обожаватели дека пристигнал во Хрватска. По концертот во Амстердам, Лето пристигна...

Летно патувачко шоу на диџеј Матео Салвини

Во август, поголемиот дел од Италијанците ги напуштаат градовите и тргнуваат кон плажите, а контроверзниот политичар Матео Салвини не е исклучок. Лидерот на крајната...

Пратката кокаин со „Јадран“ требало да отпатува за Турција

Досега во Црна Гора никогаш не бил запленет кокаин со толку голема чистота Поради обид за шверц на кокаин, кој е запленет на воениот брод...

Сомнителен пакет пронајден на школскиот брод „Јадран“

По извршената контрола на школскиот брод „Јадран“, воената полиција пронашла повеќе десетици килограми непозната материја за која се сомнева дека е дрога, со што...