Ознака: јавно здравје

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го загрозува јавното здравје

Зоран Заев го загрозува јавното здравје и тера пратеници болни од КОВИД во изолација, во скафандери да одат во Собрание, обвини ВМРО-ДПМНЕ. - Зоран Заев...

Лековите и вакцините пристигнуваат, но за кого?

Како да се погрижите патентите да не се испречат на патот до светското здравје? Авторка: Џенифер Хилман Форин аферс Во тек е трката за пронаоѓање на безбедна...

Димитров: Време е заеднички да покажеме европска солидарност

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров одржа видео-средба со својот германски колега, државниот министер за Европа на Сојузна Република Германија, Михаел Рот. Со оглед...

„Еуролинк осигурување“ со временско олеснување на услугите за своите клиенти

ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ ИЗВЕСТУВА ЗА ВРЕМЕНО ОЛЕСНУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА СВОИТЕ КЛИЕНТИ „Еуролинк осигурување“ активно ги следи случувањата ипрепораките поврзани со појавата на ковид-19 и соодветно...